Jak za vaši EET účtenku vyhrát 1.000.000 Kč (nebo auto) v nové státní loterii (podrobný návod)

Schovejte si EET účtenky, můžete za ně každý měsíc vyhrát 1.000.000 Kč, auto nebo statisíce korun. Tento podrobný návod vysvětluje, co, kdy a jak udělat, abyste maximalizovali pravděpodobnost výhry a vaše výhra vám nepropadla...

Ministerstvo financí spouští novou loterii s názvem Účtenkovka, ve které může každý držitel EET účtenky (bez ohledu na její hodnotu) vyhrát každý měsíc 1.000.000 Kč, auto nebo další statisíce korun.

Jak uvádí Ministerstvo financí: "Účtenkovka je hra, ve které každý měsíc hrajeme o více než 20 tisíc cen v hodnotě od 100 Kč do 1 000 000 Kč. Účast v Účtenkovce je zdarma a vyhrát může každý, kdo si zaregistruje platnou účtenku. Čím více účtenek hráč zaregistruje, tím větší je jeho šance na výhru. Losujeme vždy 15. den následujícího měsíce, aby měl každý dost času všechny své účtenky, které v uplynulém měsíci získal, do slosování zaregistrovat. Losujeme pouze z aktivně zaregistrovaných účtenek, nikoliv z účtenek, které ihned po vystavení skončily v odpadkovém koši. Díky tomu zůstává vaše šance na výhru vysoká."

Kdo se může Účtenkovky zúčastnit?

Kdokoliv starší 18 let. (EET účtenky za nákupy dětí budou mít tedy šanci k výhře jen tehdy, pokud je zaregistrují dospělí.)

Jak to funguje?

Na www.ucentkovka.cz si zdarma vytvoříte hráčský účet. Sem uvedete své základní identifikační údaje a číslo svého bankovního účtu. Sem také budete nahrávat/zapisovat vaše účtenky. Každý 15. den v měsíci proběhne losování. A pokud vyhrajete, obdržíte peníze na svůj účet.

Jak účtenku zaregistrovat, aby byla slosovaná?

Dle Ministerstva financí: "EET účtenku zařadíte do slosování jejím zaregistrováním. Zaregistrovat účtenku můžete buď bez hráčského účtu jednorázově, kdy kromě povinných údajů z účtenky zadáte pouze kontakt na vás (např. e-mail), nebo si jednoduše zřídíte hráčský účet, který vám přinese řadu výhod a usnadnění, a k registraci můžete využívat i pohodlnou mobilní aplikaci."

Kdy se losuje?

Losuje se každý 15. den v měsíci z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce.

Účtenky za říjen se tedy losují 15. listopadu. Aby mohly být zařazeny do slosování, musí být zaregistrovány do soutěže nejpozději 3 dny před slosováním, tj. do 12. dne měsíce. Slosování probíhá s pomocí certifikovaného generátoru náhodných čísel.

Kolik nebo co můžu vyhrát?

Každý měsíc se losuje o následujících výhry...

Pořadí výhry        Předmět výhry         Četnost v jednom slosování
1                          1.000.000,- Kč         1
2                          Osobní automobil     1
3                          300.000,- Kč             1
4                          200.000,- Kč             1
5                          100.000,- Kč             1
6                          20.000,- Kč               20
7                          1.000,- Kč                 1.000
8                          100,- Kč                    20.000

Dle Ministerstva financí: "Výhru lze předat nebo vyplatit pouze hráči, který má zřízen hráčský účet. Nemá-li hráč hráčský účet, bude současně s informací o výhře informován o skutečnosti, že výplata/předání výhry je vázáno na jeho zřízení ve lhůtě 30 dní od dne informování hráče o výhře."

Jak se do loterie přihlásit a zaregistrovat?

1. Sbírejte EET účtenky za vaše nákupy (nejen v obchodech při platbě v hotovosti/kartou, ale také z nákupů na e-shopech apod.).

2. Vytvořte si na www.ucenkovka.cz hráčský účet (tato možnost bude brzy spuštěna)..

3. Průběžně (nebo např. jednorázově v každém měsíci) zadejte BKP kódy z vašich účtenek do vašeho hráčského účtu. (Zadávat tyto kódy z účtenek můžete i jednoduše prostřednictvím aplikace, kterou si stáhnete z ww.uctenkovka.cz do vašeho mobilního telefonu. Její prostřednictvím kódy BKP načtete, aniž byste je museli ručně přepisovat. Aplikace bude brzy spuštěna a připravena ke stažení.)

4. Čím víc účtenek zaregistrujete, tím je vaše pravděpodobnost výhry vyšší.

5. Protože nejvyšší výhru 1.000.000 Kč lze vyhrát i na účtenku k nákupu korunové položky (výše účtenky nemá vliv na to, kolik můžete vyhrát), vyplatí se zaregistrovat i účtenky za drobné částky.

6. Účtenky nemusíte uschovávat, můžete je zahodit. Pro vyplacení výhry není potřeba účtenku předkládat!

Na které účtenky lze vyhrát?

Dle Ministerstva financí: "Do Účtenkovky lze zaregistrovat pouze účtenky vydané obchodníkem, který eviduje tržby podle zákona o evidenci tržeb. Taková účtenka obsahuje kódy FIK a BKP, datum a čas vystavení, DIČ obchodníka, celkovou částku tržby a informaci o režimu tržby. Od jednoho obchodníka lze z účtenek vystavených v jeden den registrovat pouze jednu."

Odpovědi na nejčastější otázky...

Dle Ministerstva financí...

Kdy bude spuštěna finální verze webu www.uctenkovka.cz?

Plnohodnotná verze webu bude spuštěna před startem účtenkové loterie. Pracujeme na tom, aby to bylo co nejdříve.

Jakou účtenku budu moci do soutěže přihlásit?

Každou účtenku vystavenou podle zákona o evidenci tržeb. Správně vystavenou účtenku poznáte tak, že obsahuje bezpečnostní kódy FIK a BKP. Takovou účtenku dostanete v kterémkoliv obchodě, restauraci, hotelu či penzionu v České republice. Ale pozor - je možné, že Váš obchodník ještě nemá povinnost evidovat tržby podle zákona o evidenci tržeb. Například kadeřnice budou povinně vydávat slosovatelné účtenky až od 1. června 2018, stejně tak většina řemeslníků, opravářů a podobně. Informace o tom, kdo eviduje od kdy, najdete na webu etrzby.cz.

Jak účtenku do soutěže zaregistruji?

Účtenku můžete zaregistrovat dvěma způsoby:

a. WEB: Prostřednictvím formuláře na webu www.uctenkovka.cz.
b. MOBILNÍ APLIKACE: Prostřednictvím mobilní aplikace Účtenkovka. Aplikace bude zdarma ke stažení na Play (Android), Store (Windows) a Appstore (Apple).

Musím si registrovanou účtenku fyzicky uchovávat?

Nemusíte. Poté, co účtenku zaregistrujete, jste zařazení do hry a už ji potřebovat nebudete. Případná výhra vám bude připsána na váš bankovní účet, nebo si ji vyzvednete osobně.

Budu někam posílat údaje o položkách z mého nákupu?

Rozhodně ne. Ostatně pro takové informace nebude ve formuláři pro registraci účtenky ani prostor. Pro úspěšnou registraci budete potřebovat jen ty nejnutnější informace z účtenky, bez nichž by Účtenkovka nemohla fungovat. Nebylo by například možné zaručit dodržování pravidla, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich.

Těmito údaji je vámi vybraný kód FIK nebo BKP, datum a čas vystavení, DIČ obchodníka, celková částka tržby a informace o režimu tržby (běžný/zjednodušený).

Mohu účtenku přihlásit vícekrát? Mohu ji přihlásit já a pak ještě někdo jiný?

Ne. Každou účtenku lze přihlásit pouze jednou. První bere.

Kolik účtenek mohu maximálně registrovat?

Počet registrovaných účtenek je neomezený. Ale pozor. Od jednoho obchodníka lze z účtenek vystavených v jeden den registrovat pouze jednu. To znamená, že pokud dneska nakoupíte třikrát v jednom obchodě, pro zařazení do loterie lze ze tří účtenek vybrat pouze jednu. Proč takové omezení? Nikdo z nás by si jistě nepřál, aby jej zákazník stojící před ním u pokladny zdržoval umělým dělením svého nákupu, aby tak získal co nejvíce účtenek. I takové jsou totiž zkušenosti ze zahraničí, ze kterých jsme se při tvorbě Účtenkovky poučili. V Česku proto rozdělovat nákup deseti rohlíků na deset samostatných položek s deseti účtenkami nebude dávat žádný smysl.

Jak často se bude losovat?

Losujeme vždy 15. den v měsíci. A to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce. Aby mohly být zařazeny do slosování, musí být zaregistrovány do soutěže nejpozději 3 dny před slosováním – tedy do 12. dne měsíce.

Příklad: Účtenku vystavenou 5. října mohu přihlásit do losování nejpozději 12. listopadu. Losování říjnových účtenek pak proběhne 15. listopadu. Losování listopadových účtenek zase 15. prosince, prosincových 15. ledna a tak dále.

Kolik výher můžu na účtenku vyhrát?

Každá účtenka může vyhrát pouze jednou. Čím více účtenek zaregistrujete, tím větší bude Vaše šance na výhru. Každý hráč může v jednom losování vyhrát i vícekrát, bude-li mít štěstí.

Z Herního plánu pak detailně:

Které účtenky můžu do Účtenkovky registrovat?

Účtenku lze registrovat do losování nejpozději do 24:00 hod. 12. dne kalendářního měsíce, v němž se koná slosování, za předpokladu splnění následujících podmínek:

a. účtenka byla vystavena s kladnou celkovou částkou tržby poplatníkem, který eviduje tržby a vystavuje účtenky dle zákona o evidenci tržeb (dále jen „Obchodník“),
b. účtenka byla vystavena v průběhu kalendářního měsíce bezprostředně předcházejícího měsíci, v němž se koná nejbližší slosování,
c. účtenka nebyla doposud do slosování registrována,
d. účtenku vystavenou stejným Obchodníkem ve stejný kalendářní den daného roku stejný Hráč doposud neregistroval.

Nebude-li možné účtenku do losování registrovat pro nesplnění některé z podmínek dle odst. 1, informuje Provozovatel Hráče o důvodu nezařazení účtenky do losování:

a) na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci při registraci účtenky po odeslání registračního formuláře, nebo
b) prostřednictvím e-mailu (pokud nemá zřízen Hráčský účet a zároveň se při registraci účtenky identifikoval e-mailem), nebo
c) v Hráčském účtu, má-li jej Hráč zřízen.

Počet účtenek registrovaných Hráčem do Účtenkovky není omezen.

Jak účtenku registrovat?

Účtenku lze registrovat do Účtenkovky:

a. prostřednictvím registračního formuláře na webových stránkách www.uctenkovka.cz,
b. prostřednictvím registračního formuláře v mobilní aplikaci.

Pro registrování účtenky je Hráč povinen zadat údaje o účtence označené ve formuláři jako povinné a alespoň jeden z kontaktních údajů.

Kontaktní údaj slouží k informování Hráče o zařazení do losování a o výhře.

Kontaktním údajem se rozumí: a. telefonní číslo s předvolbou +420, nebo b. e-mailová adresa.

Odesláním registračního formuláře Hráč: a. prohlašuje, že dovršil 18 let, b. prohlašuje, že vyplněné údaje jsou pravdivé, c. prohlašuje, že zadané telefonní číslo nebo e-mail jsou v jeho dispozici, d. prohlašuje, že se seznámil s Herním plánem a s jeho obsahem souhlasí.

Registrace účtenky do losování je potvrzena zasláním potvrzovací zprávy na e-mailovou adresu Hráče, pokud ji při registraci účtenky uvedl. V případě, že Hráč uvedl pouze telefonní číslo, potvrzovací zprávu o registraci účtenky do losování neobdrží a bude informován pouze o výhře.

Má-li Hráč založen Hráčský účet, bude informace o registraci účtenky do losování zobrazena v Hráčském účtu.

Registraci účtenky zruší Provozovatel na žádost Hráče po ověření, že jde o jím registrovanou účtenku. Registraci účtenky lze zrušit nejpozději do 24:00 hod. 12. dne kalendářního měsíce, v němž se koná losování.

Jak si zřídit Hráčský účet?

Hráčský účet: a. obsahuje údaje o Hráči a umožňuje jejich správu, b. umožňuje registraci účtenek Hráče do losování, c. obsahuje údaje o registrovaných účtenkách, jejich zařazení do losování a umožňuje správu registrovaných účtenek, d. obsahuje údaje o výhrách Hráče a umožňuje zvolit způsob jejich výplaty.

Hráčský účet založí Hráč na webových stránkách www.uctenkovka.cz nebo v mobilní aplikaci vyplněním povinných údajů registračního formuláře a je zřízen dokončením úplné registrace Hráče, tj. vyplněním všech povinných údajů.

Hráčský účet může Hráč zřídit samostatně nebo při registraci účtenky.

K přístupu do Hráčského účtu slouží přihlašovací údaje. Přihlašovací údaje tvoří zvolený kontaktní údaj a heslo.

Každý kontaktní údaj může být použit pouze k jednomu Hráčskému účtu. Další Hráčský účet ke stejnému kontaktnímu údaji nebude založen.

Odesláním registračního formuláře Hráč: a. prohlašuje, že dovršil 18 let, b. prohlašuje, že vyplněné údaje jsou pravdivé, c. prohlašuje, že zadané telefonní číslo nebo e-mail jsou v jeho dispozici, d. prohlašuje, že má dispoziční oprávnění k uvedenému platebnímu účtu, e. prohlašuje, že se seznámil s Herním plánem a s jeho obsahem souhlasí.

Každý Hráč může mít pouze jeden Hráčský účet. Bude-li zjištěno, že jeden Hráč má více Hráčských účtů, budou tyto Hráčské účty sjednoceny do jednoho Hráčského účtu, který byl Hráčem zřízen jako první. (8) Hráč je odpovědný za aktuálnost údajů uvedených v Hráčském účtu.

Kdy a jak se bude losovat?

Slosování se koná každý 15. kalendářní den v měsíci prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel.

Předmětem výher jsou peněžní prostředky a movité věci.

Úhrnná cena výher pro slosování činí v předpokládané hodnotě 5.400.000 Kč (slovy: pět milionů čtyři sta tisíc korun českých).

Hlavní výhrou se rozumí výhra v prvním až pátém pořadí. Výhra v prvním pořadí činí 1.000.000 Kč. Výhrou v druhém pořadí je osobní automobil v předpokládané hodnotě 400.000 Kč. Výhra v třetím pořadí činí 300.000 Kč. Výhra ve čtvrtém pořadí činí 200.000 Kč. Výhra v pátém pořadí činí 100.000 Kč.  Výhra v šestém pořadí činí 20.000 Kč.  Výhra v sedmém pořadí činí 1.000 Kč. Výhra v osmém pořadí činí 100 Kč.

Do slosování jsou zařazeny veškeré registrované účtenky s bezpečnostním kódem poplatníka (dále jen „BKP“). Slosování probíhá s pomocí certifikovaného generátoru náhodných čísel.  

O kolik cen/výher se hraje?

V prvním až pátém pořadí je losována vždy 1 (jedna) registrovaná účtenka s výherním BKP.  V šestém pořadí je losováno 20 (dvacet) registrovaných účtenek s výherním BKP. V sedmém pořadí je losováno 1.000 (tisíc) registrovaných účtenek s výherním BKP. V osmém pořadí je losováno 20.000 (dvacet tisíc) registrovaných účtenek s výherním BKP. Bylo-li do losování registrováno méně účtenek, než kolik činí počet výher pro slosování, losuje se takový počet výher, který odpovídá počtu registrovaných účtenek, v pořadí dle výše uvedených odstavců, tj. od prvního pořadí.

Kdo a kdy získá právo na výhru?

Bezprostředně po skončení slosování vydá Provozovatel výherní listinu, ve které budou uvedeny registrované účtenky s výherními BKP.

Právo na výhru vzniká okamžikem vydání výherní listiny.

Výherní listinu zveřejní Provozovatel bez zbytečného odkladu po slosování na webových stránkách www.uctenkovka.cz.

Hráč, který účtenku s výherním BKP registroval, bude o výhře informován: a. formou e-mailu na e-mailovou adresu zadanou Hráčem při registraci, byla-li e-mailová adresa Hráčem uvedena, b. na Hráčském účtu, má-li jej Hráč zřízen, c. formou SMS na telefonní číslo zadané Hráčem při registraci v případě, že neuvedl e-mailovou adresu, nebo nemá-li Hráčský účet.

Jak mi bude výhra vyplacena či předána?

Provozovatel vyplatí peněžitou výhru ve lhůtě 60 dní ode dne vydání výherní listiny.

Ministerstvo zajistí předání věcné výhry ve lhůtě 60 dní ode dne vydání výherní listiny.

Výhru lze předat nebo vyplatit pouze Hráči, který má zřízen Hráčský účet. Nemá-li Hráč Hráčský účet, bude Hráč současně s informací o výhře informován o skutečnosti, že výplata/předání výhry je vázáno na jeho zřízení ve lhůtě 30 dní od dne informování Hráče o výhře.

Peněžní výhru šestého až osmého pořadí (20.000 Kč a nižší) vyplatí Provozovatel Hráči způsobem zvoleným v Hráčském účtu: a. převodem (bezhotovostně) na zadaný platební účet nebo b. osobně, v místě určeném Provozovatelem, kterým je prodejní místo SAZKA a.s., na adrese K Žižkovu 851/4, Praha 9, 190 93. Před vyzvednutím výhry si Hráč vygeneruje v hráčském účtu kontrolní kód opravňující ho k vyzvednutí výhry.
Peněžní hlavní výhru prvního až pátého pořadí včetně lze vyplatit pouze bezhotovostně na zadaný platební účet Hráče.

Podmínkou vyplacení výhry prvního až šestého pořadí včetně je ověření totožnosti a věku Hráče prostřednictvím služby Moje ID https://www.mojeid.cz/page/1919/validace-uctu-mojeid/.

Věcnou výhru lze předat pouze osobně v místě určeném Ministerstvem. Hráč, kterému vzniklo právo na předání této výhry je povinen předložit k ověření totožnosti platný občanský průkaz nebo cestovní pas a předání výhry potvrdit podpisem.

Právo na výhru zaniká: a. nezřídí-li si Hráč ve stanovené lhůtě Hráčský účet nebo b. nepřevezme-li výhru ve lhůtě 60 dnů ode dne informování Hráče o výhře; to neplatí v případě, že k výplatě nebo předání výhry nedošlo z důvodu na straně Provozovatele nebo Ministerstva.

Pro převod peněžní výhry je možné využít pouze tuzemský platební účet.

Neuplatněné výhry propadají ve prospěch České republiky.